Google

Noví evangelikálové vyhlížejí po spojenectví s papežem

Datum:9 dubna, 2013
Komentáře
Přidej

Nový papež František je v určitých otázkách – jako např. potraty nebo „manželství“ osob stejného pohlaví – konzervativní podobně jako evangelikálové. Někteří noví evangelikálové proto doufají, že budou moci z jeho postojů brát užitek. Něktěří argentinští evangelikálové (očividně však evangelikálové jen dle jména) dokonce prohlásili, že zvolení Bergoglia coby papeže je vyslyšením jejich modliteb! (zdroj v angličtině) Leith Anderson, prezident NAE (National Association of Evangelicals, organizace sdružující mnoho severoamerických novoevangelikálních církví) prohlásil, že pro většinu lidí, která není mezi katolicismem a protestanismem schopna rozeznat, je papež mluvčím všech křesťanů, z toho důvodu je podle něj i pro protestanty prospěšné, že je papežem právě Bergoglio. (zdroj v angličtině)

Je pravda, že mnozí lidé mezi katolicismem a protestantismem již nedokážou rozlišit, což je však vina protestantů, kteří v ekumeně opustili své kořeny a již proti papeženectví nevystupují. Pak mohou lidé snadno dospět k názoru, že rozdíly nejsou vlastně nijak zásadní a že oba směry jsou v zásadě stejné či velmi podobné. Taková vyjádření, ve kterých protestanté hledají spolupráci s antikristem, problém jen prohlubují. Anderson dokonce řekl, že je – evangelikály – může vést papež zpět k biblické péči o chudé.Papež je však antikrist a jako takový nikoho nemůže přivést zpět k pravým biblickým zásadám o nic více než třeba dalajlama, a to z jednoduchého důvodu, že není pravým křesťanem a nestojí na pravdě Písma (kdyby stál, nebyl by v katolické církvi a už vůbec by ji nemohl vést). Jediné, k čemu může papež někoho dovést, je nebiblické sociální evangelium, které z sociální péče dělá cíl sám o sobě a ne prostředek ke zvěstování Krista ukřižovaného, jeho krvavé smírčí oběti a slavného zmrtvýchvstání.

Účel nesvětí prostředky. Je správné stát proti potratové politice a proti legitimizaci a legalizaci soužití osob stejného pohlaví, ale nelze se pro to spojit jakýmkoliv způsobem s antikristem. Noví evangelikálové se takto znovu odhalují.

Přidej komentář:

(Upozorňujeme přispěvatele, že vzhledem k množství spamu s pochybnými odkazy jde každý příspěvek s odkazem automaticky do koše. Děkujeme za pochopení.)

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *